Technická podporaVideo, jak Beenode fungujeRegistrace nového zařízení Beenode s aplikací

Registrace zařízení Beenode s aplikacíJak vyměnit baterii v zařízení Beenode

Výměna baterieJak Beenode připevnit na klíčeNápověda k aplikaci BeenodeFAQ - Vaše časté dotazy

Je Beenode vhodný i pro mne?

Beenode hledač věcí není vhodný pro děti do 3 let. Jinak vzhledem k jednoduchosti ovládání a přehlednosti aplikace, je opravdu pro každého.
Omezení může být pouze na straně typu zařízení (mobilního telefonu či tabletu), na kterém chcete Beenode používat.

Bude aplikace fungovat na mém mobilním telefonu?

Aplikaci je možné nainstalovat na telefony a tablety s operačním systémem Android od verze 4.4 a s podporou Bluetooth 4.0.
Jsou to tak například zařízení Acer, Asus, Honor, HTC One, Huawei, Lenovo, Nexus, OnePlus, Samsung nebo Sony Xperia.

Aplikaci je rovněž možné nainstalovat na telefony iPhone 4s a vyšší s podporou Bluetooth 4.0.

Funkčnost aplikace garantujeme na mobilních telefonech a tabletech, které mají aktuálně v nabídce mobilní operátoři O2, T-MOBILE a Vodafone.
U některých levných modelů značek Lenovo, Acer a Asus se může objevit problém v Bluetooth komunikaci. Je to bohužel způsobeno nekvalitním řešením Bluetooth adaptéru přímo v mobilním zařízení. Tyto problémy nejsou zapříčiněny naší stranou a nemůžeme je proto ovlivnit. Pokud jste majiteli výše uvedených zařízení, je potřeba si nejprve ověřit kompatibilitu s Beenode.

Nejlepší možností, jak ověřit dostupnost aplikace pro váš mobilní telefon či tablet, je aplikaci předem nainstalovat. Pokud se vám aplikace nenabídne ke stažení, znamená to, že vaše zařízení má starší čili pro Beenode nevhodnou verzi systému.
Android aplikace na Google Play iOS aplikace na AppStore

Plánujete aplikaci také pro Windows Phone?

Výhledově nechystáme vývoj aplikace pro mobilní telefony s operačním systémem Windows.

Je možné registrovat Beenode na dvou a více mobilních telefonech?

Zařízení Beenode je možné zaregistrovat na více mobilních telefonech. Avšak ve stejný okamžik může být se zařízením spárován pouze jeden telefon. Informace o zařízení se mezi mobilními telefony nepředávají.

Je možné na mobilním telefonu používat více zařízení Beenode najednou?

Ano, je to možné. Počet registrovaných zařízení Beenode v aplikaci není omezen. Z jednoho telefonu je tak možné mít přehled např. o klíčích od auta, klíčích od bytu, peněžence, batohu, jízdním kole a nebo dalších vámi zvolených věcech.

Jaký má Beenode dosah?

Zařízení Beenode komunikuje prostřednictvím Bluetooth 4.0., které má technologický dosah max. do 50 metrů. Nicméně počítejte s tím, že v závislosti na okolním prostředí se dosah může snižovat. Beenode tak v exteriéru komunikuje napřímo s mobilním telefonem do vzdálenosti kolem 10 až 50 metrů. V interiéru je pak dosah závislý na konstrukčním řešení zdí. Z tohoto důvodu se dosah úměrně snižuje na vzdálenost zhruba 5 až 15 metrů.

Ovšem vzdálenost do 10 metrů je dostačující k tomu, abyste zařízení prozvonili a mohli věc najít podle zvuku. Pokud jste mimo dosah věci, jednoduše si v aplikaci zobrazíte mapu s poslední polohou a časem, kde jste byli s danou věci ve spojení. Případně požádáte komunitu Beenode o pomoc s hledáním ztracené věci. Více o tom, jak Beenode komunita funguje, se dozvíte v odkazu ZDE.

Obsahuje Beenode GPS?

Zařízení Beenode nemá GPS. Díky tomu má baterie v zařízení dlouhou životnost. Aktuální GPS pozici aplikace ukládá přes GPS v mobilním telefonu. Na mapě si tak můžete zobrazit místo, kde jste věc naposledy nechali.

Beenode využívá sdílenou GPS pomocí vlastní komunity uživatelů. Proto vám mobilní telefony ostatních uživatelů Beenode zašlou polohu ztracené peněženky nebo jízdního kola ve chvíli, kdy bude někdo z komunity v dosahu (50 m) vaší ztracené věci. Více o tom, jak Beenode komunita funguje, se dozvíte v odkazu ZDE.

Co je komunita Beenode?

Komunita Beenode funguje na principu tzv. sdílené GPS, díky které vám ostatní členové komunity anonymně pomáhají s hledáním ztracených věcí.

Každý uživatel aplikace Beenode je zároveň členem GPS komunity. Proto vám mobilní telefony ostatních uživatelů Beenode anonymně zašlou polohu ztracené peněženky nebo jízdního kola ve chvíli, kdy bude někdo z komunity v dosahu (50 m) vaší ztracené věci. Nejedná se tady o klasické GPS, ale o tzv. sdílené GPS

Více o tom, jak Beenode komunita funguje, se dozvíte v odkazu ZDE.

Jaké má komunita Beenode pokrytí u nás?

Komunita Beenode má nyní přes 5000 aktivních členů, kteří vám zdarma pomohou najít ztracené věci. Jedná se o nejrychleji rostoucí mobilní komunitu v ČR.

Zobrazit mapu pokrytí komunity Beenode ZDE.

Je komunita Beenode anonymní?

Ano. Aplikace Beenode nevyžaduje registraci uživatele. Notifikace z komunity Beenode jsou také anonymní, takže nikdy není známa identifikace držitele Beenodu, stejně tak i nálezce hledaného Beenodu. Vše je propojeno pouze pomocí identifikátoru mobilního telefonu a daného zařízení Beenode.

Bude Beenode fungovat i v zahraničí?

Ano, určitě :-) Beenode Vám bude fungovat kdekoliv na světě. Díky tomu, že zařízení komunikuje pomocí Bluetooth napřímo s mobilním telefonem, není tato komunikace ovlivněna místem.

Potřebuje Beenode internet? Používá aplikace mobilní data?

Pro fungování aplikace Beenode není potřeba internet, signál operátora, ani mobilní data. Aplikace může fungovat zcela v offline režimu. Díky tomu, můžete aplikaci používat kdekoliv bez omezení.

Pokud pro aplikaci nebudete využívat mobilní data, nebudete součástí Beenode komunity, a nebudete pomáhat ostatním s hledáním ztracených věcí. Také nebudete moci požádat komunitu Beenode o pomoc s hledáním vaší ztracené věci. A to by byla škoda! Používání mobilních dat tak doporučujeme.

Co když v telefonu vypnu GPS?

Pokud v mobilním telefonu vypnete zjišťování polohy prostřednictvím GPS, aplikace Beenode bude i nadále funkční, pouze nebude možné zjistit aktuální polohu zařízení Beenode. V případě ztráty věci, tak nebudete vědět, kde jste byly naposledy v dosahu hledané věci.

Co když v telefonu vypnu Bluetooth?

Pokud v mobilním telefonu vypnete Bluetooth, bude to mít zásadní vliv na fungování Beenode. Zařízení Beenode komunikuje s mobilním telefonem pouze prostřednictvím Bluetooth. Bez toho není možné navázat spojení a zařízení Beenode vyhledat.
Beenode využívá novou verzi Bluetooth 4.0, tzv. Bluetooth Low Energy, které spotřebovává 50x méně energie, než klasické Bluetooth. Není tedy žádný důvod Bluetooth v telefonu vypínat.

Mohu najít klíče když nejsem v dosahu zařízení?

Ano. Pokud nejste v dosahu zařízení, které máte na klíčích, nemůžete si klíče prozvonit. Můžete se ale v aplikaci Beenode podívat do mapy, kde jste naposledy byli v dosahu hledaných klíčů. Díky tomu budete vědět, kde máte klíče hledat.

Další možnost je požádat komunitu Beenode o pomoc s hledáním vaši ztracené věci. Komunita vám v případě nalezení věci automaticky pošle notifikaci s aktuální GPS polohou, kde věc hledat.
Více o tom, jak Beenode komunita funguje, se dozvíte v odkazu ZDE.

Najdu Beenode ve tmě?

Najít Beenode ve tmě není žádný problém :-)
Zařízení Beenode nejenomže vydává hlasitý zvuk (melodii), ale také bliká barevným LED světélkem, které vám hledání ve tmě usnadní.

Jak poznám, že se vybila baterie?

Pokud je baterie v zařízení Beenode vybitá, upozorní Vás na to aplikace Beenode, a sice v přehledu registrovaných Beenodů, kde se zobrazí ikonka signalizující prázdnou baterii.
Pokud je baterie v zařízení již vybitá, poznáte to také tak, že při spuštění alarmu na zařízení, se ozve pouze jedno krátké pípnutí a poté aplikace ztratí spojení se zařízením.

Co když se vybije baterie?

Pokud je baterie v zařízení již vybitá, nějakou dobu vám ještě bude spojení s mobilním telefonem fungovat. Avšak při spuštění alarmu na zařízení se ozve pouze jedno krátké pípnutí a poté aplikace se zařízením ztratí spojení.

Výměna baterie CR2032 v zařízení je snadná. Zabere pouze několik vteřin.

Co znamená funkce Selfie?

V aplikace Beenode se nachází funkce SELFIE, pomocí které lze vzdáleně ovládat spoušť fotoaparátu v mobilním telefonu. Díky tomu bude pořízení fotografií mnohem snadnější.

Proč mi pomocí tlačítka na Beenodu nejde prozvonit mobilní telefon?

Funkce hledání mobilního telefonu pomocí tlačítka na zařízení Beenode funguje pouze za předpokladu, že je mobilní telefon ve spojení se zařízením Beenode.
Pokud se po dlouhém stisknutí tlačítka na zařízení ozve krátké pípnutí a Beenode začne blikat, znamená to, že zařízení Beenode není spojeno s mobilním telefonem.

Pokud se neozve krátké pípnutí ze zařízení Beenode, mobilní telefon po chvíli začne vydávat hlasitý zvuk s upozorněním.
V případě, že se mobilní telefon neozval, může to být z následujících důvodů:

  • Máte na mobilním telefonu zapnutý tichý režim a nebo v případě telefonu s operačním systémem Android máte v aplikaci Beenode vypnutou funkci ignorace tichého režimu.
  • V nastavení aplikace Beenode máte vypnuto funkci vyhledání telefonu pro zařízení Beenode.
  • V nastavení mobilního telefonu máte pro aplikaci Beenode vypnuté oprávnění pro notifikace.

Beenode mi nefunguje s telefonem iGET Blackview BV6000S. Co s tím?

V telefonu iGET Blackview BV6000S můžete mít aktualizován systém na problémovou verzi Androidu 6.0, kde máme ze strany Googlu potvrzenou chybu v Bluetooth komunikaci, která je nezbytná pro fungování Beenode.
Tento problém je odstraněn až ve verzi Androidu 6.0.1.. V tomto případě tedy pomůže jedině upgrade telefonu na verzi 6.0.1 a vyšší.
Výrobce telefonu plánuje aktualizaci zařízení na Android verzi 7.0 na přelomu února a března. Doporučujeme proto vyčkat na tuto aktualizaci.

Beenode mi nefunguje s telefonem Huawei P8 Lite nebo P9 Lite. Co s tím?

V telefonu Huawei P8 Lite nebo P9 Lite můžete mít aktualizován systém na problémovou verzi Androidu 6.0, kde máme ze strany Googlu potvrzenou chybu v Bluetooth komunikaci, která je nezbytná pro fungování Beenode.
Tento problém je odstraněn až ve verzi Androidu 6.0.1.. V tomto případě tedy pomůže jedině upgrade telefonu na verzi 6.0.1 nebo downgrade na starší verzi Android 5.
Požádejte o pomoc s aktualizací Androidu prodejce telefonu nebo komunitu www.huafan.cz.

Přestal mi fungovat Beenode s telefonem Honor 9 s verzí EMUI 5.1, Android 7.0

K operačnímu systému telefonu EMUI 5.1 u telefonu Honor 9 jsme na internetu našli několik stížností zákazníků právě k běžnému použití Bluetooth.
Existuje totiž v telefonu skryté nastavení, které ve výchozím stavu vypíná možnost vyhledávat dostupné Bluetooth zařízení (Beenode).
Doporučujem prověřit nastavení Settings -> Security & privacy -> Location services -> Scan settings, kde je potřeba povolit funkci Bluetooth scanning.
Více informací naleznete v článku věnovaném této problematice pro Váš typ telefonu zde.Bude Beenode fungovat, když jsou k mobilnímu telefonu připojeny chytré hodinky (Gear S3, iWatch apod.)?

Zařízení Beenode bez problémů funguje, ikdyž jsou k mobilnímu telefonu připojeny další Bluetooth zařízení. S jistotou Vám to ovšem nemůžeme garantovat u všech typů zařízení.
Záleží především na výrobci daného zařízení. Máme potvrzeno, že iWatch první generace ruší ostatní připojená Bluetooth zařízení, a to včetně zařízení Beenode.
Nejlepší možností je, si Beenode osobně vyzkoušet. Garantujeme vrácení peněz do 30 dnů bez udání důvodu. Máte tedy dostatek času na to, si kompatibilitu zařízení vyzkoušet.Jak si ověřit správné nastavení iPhone pro aplikaci Beenode?

Telefony iPhone mají od verze iOS 10 přísnější pravidla pro nainstalované aplikace. Je proto nutné, pro správné fungování aplikace Beenode, ověřit následující nastavení:

  • mít vypnutý úsporný režim;
  • povolit fungování aplikace na pozadí;
  • povolit lokalizační služby (GPS) pro aplikaci Beenode;
  •  
  • povolit notifikace aplikace (nezbytné pro možnost prozvonění telefonu).

Nápovědu k nastavení iPhone pro výše uvedené služby najdete na stránce Nápověda k nastavení telefonu iPhone.