Na letní dovolenou si nezapomeňte zabalit dobrou náladu a Beenode

Ukázka Beenode aplikace

Tipy jak neztratit na dovolené
nejen věci

Klíče od auta, auto, kolo, klíče od apartmánu, peněženka, batoh, foťák, děti, pes

Letní dovolená má být hlavně o příjemných zážitcích, pěkném počasí, zábavě, relaxaci a fotkách plných úsměvů na památku. Někdy ale stačí málo a jeden nepříjemný zážitek nám pokazí celý zbytek dovolené. Nejčastěji to bývá ztráta nebo odcizení věci, popř. zatoulání našich nejbližších.

Na dovolené se chováme jinak než doma. Nejsme zvyklí na místní prostředí, nemáme zažité návyky, jsme méně obezřetní, děti jsou fascinovány cizím prostředím, jsme unavení ze sluníčka, rozptyluje nás okolí a nebo jsme občas i pod vlivem alkoholu. To vše napomáhá k tomu, že můžeme své důležité věci někde ztratit, zapomenout a nebo nám je může někdo ukrást.

Pár nepříjemných příkladů, které se ale mohou velmi snadno stát: ztracené klíče od auta nám pokazí celodenní výlet; odcizené vozidlo či kolo nám znemožní návrat; zapomenutá peněženka v pokoji zahraje na nervy; zapomenutý batoh na pláži nás zdrží; ztracená peněženka ohrozí zbytek dovolené; zatoulané dítě na fakultativním výletě vyvolá paniku, stejně jako zaběhnutý pes na vycházce; zapomenutý foťák přinese rozmrzení ze ztráty fotek a letních vzpomínek; ztracené klíče od bytu znepříjemní návrat domů.

Jak se tomu vyvarovat?

Koupit Beenode


1. Tip: Nechávejte věci na stejném místě.
Určete si společně jedno místo, kam budete odkládat klíče, peněženku, doklady a další cennosti.

2. Tip: Ubytování zaplaťte předem nebo ihned po příjezdu
Pokud zaplatíte za ubytování předem nebo po příjezdu, vyhnete se zbytečným starostem s uschováváním většího obnosu peněz a nebo při ztrátě kreditní karty starostem, jak ubytování zaplatit.

3. Tip: Mějte cenné věci v trezoru.
Pokud je součástí vašeho pokoje bezpečnostní trezor, využijte jej pro uzamčení svých cenností.

4. Tip: Nenoste u sebe veškerou hotovost a platební karty
Mějte vždy hotovost a platební karty alespoň na dvou místech (pokud nejsou uloženy v trezoru). Nenoste je nikdy všechny u sebe. V případě ztráty nebo odcizení tak nepřijdete o vše najednou.

5. Tip: Náhradní klíč od auta
Mějte s sebou náhradní klíč od auta, který ale nenoste u sebe. Ponechejte jej na místě, kde máte uložené ostatní cenné věci. V případě ztráty prvního klíče, tak budete mít rychle k dispozici náhradní klíč a budete moci auto i nadále využívat.

6. Tip: Nenechávejte své věci bez dozoru
Stačí chvilka nepozornosti a vaše taška s cennostmi je pryč. Na pláži, v restauraci nebo kdekoliv, kde se dobře bavíte a nevěnujte věcem tolik pozornosti. Své věci nenechávejte bez dozoru a mějte je vždy na očích.

7. Tip: Kupte si Beenode a nechte starosti o věci a nejbližší na něm
Beenode vám pomůže s nalezením ztracené věci. Ukáže vám na mapě místo, kde jste byli s danou věcí naposledy v dosahu a nebo vám s hledáním ztracené věci pomůže komunita Beenode. Dejte si Beenode na vaše nejdůležitější věci.

Chci si vzít Beenode na dovolenou

Najít ztracenou věc s Beenode je velmi snadné

Beenode je malé designové Bluetooth zařízení propojené s aplikací, pomocí které najdete vaše osobní věci. Pokud vám už na hledání nestačí vlastní síly, komunita Beenode vám pomůže. Hledání ještě nikdy nebylo tak snadné!